Rehabilitacja kręgosłupa Poznań

Ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości to tylko niektóre skutki urazu narządu ruchu. Rekonwalescencja po wypadku lub po operacji ma ogromne znaczenie dla szybkiego odzyskania sprawności. Indywidualnie dobrana rehabilitacja w Poznaniu, jaką proponuje MEDactive pozwoli na wyeliminowanie skutków urazu oraz zapobieganie powikłaniom pooperacyjnym. Kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu to doskonały sposób na szybki powrót do formy po zabiegach w obrębie kręgosłupa. Z MEDactive szybko odzyskasz pełną sprawność – bezpiecznie i bez bólu.

Rehabilitacja w Poznaniu – kompleksowa terapia

Proces rehabilitacji jest niezwykle złożony i obejmuje działania zarówno natury medycznej – prowadzące do przywrócenia pełnej sprawności fizycznej pacjenta – jak i natury społecznej – których celem jest umożliwienie pacjentowi normalnego – satysfakcjonującego – życia, niezależnie od dolegliwości i dysfunkcji. Kompleksowość jest podstawowym czynnikiem, który decyduje o tym, że rehabilitacja jest skuteczna i pozwala osiągać zadowalające rezultaty nawet w krótkim czasie. Podejście kompleksowe wiąże się również z potrzebą indywidualnego traktowania każdego pacjenta w zależności od jego sytuacji i potrzeb. Rehabilitacja w Poznaniu, proponowana przez MEDactive, prowadzona jest z uwzględnieniem niepowtarzalnych okoliczności towarzyszących pacjentowi. Już na pierwszym, diagnostycznym spotkaniu ustalony zostaje elastyczny program rehabilitacji, który umożliwi systematyczny postęp przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych możliwości pacjenta. Dzięki temu rehabilitacja w Poznaniu przebiegnie w planowy sposób i niezwykle szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Rehabilitacja kręgosłupa Poznań – typowe urazy i objawy

Rehabilitacja kręgosłupa
Bóle pleców są powszechną dolegliwością, dotykającą znaczną część społeczeństwa – zależną w dużej mierze od trybu życia, codziennych zajęć oraz ogólnej aktywności. Najczęstszą przyczyną bólów jest dyskopatia. W wyniku urazu dochodzi do przemieszczenia się zawartości dysku – stąd określone ruchy i pozycje mogą powodować wystąpienie bądź nasilenie bólu, podczas gdy inne ból ten będą łagodzić czy wręcz eliminować. Najbardziej narażone na urazy są dyski na odcinkach szyjnym oraz lędźwiowym kręgosłupa – odcinki te odznaczają się bowiem największą ruchomością. Lokalizacja przyczyny i właściwego źródła bólu jest warunkiem skuteczności terapii. Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu po dokonaniu diagnozy prowadzi zatem do wyeliminowania rzeczonej przyczyny bądź zmniejszenia skutków jej występowania. Typowymi chorobami i uszkodzeniami kręgosłupa są oprócz bólów o podłożu mechanicznym (dyskopatia) także skolioza czy osteoporoza. Często też pierwszą diagnozą bywa rwa kulszowa, rwa barkowa czy bóle promieniujące w odcinku lędźwiowym potocznie nazywane „zapaleniem korzonków”. W przypadku silnego bólu odpowiednio szybka reakcja w postaci wizyty u specjalisty jest niezwykle ważna – pozwala ona bowiem uniknąć niepożądanych zwyrodnień oraz pogłębienia urazów. Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu, którą proponuje MEDactive, prowadzona jest w sposób profesjonalny, przy uwzględnieniu najnowszych i najbardziej skutecznych metod leczenia. Co również ważne, w MEDactive stosuje się wyłącznie te metody, które – w zależności od indywidualnego przypadku – pozwalają na zachowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa pacjenta. Należy przy tym pamiętać, że bezpieczeństwo jest ubocznym celem każdej rehabilitacji bez względu na charakter urazu, czy osobiste wymagania pacjenta.

Rehabilitacja w Poznaniu – współpraca z pacjentem

W przypadku rehabilitacji kręgosłupa bardzo ważna jest właściwa współpraca z pacjentem. W MEDactive współpraca ta opiera się na dialogu oraz wzajemnym wysłuchiwaniu siebie. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na fakt, że rehabilitacja bardzo często powinna odbywać się również poza gabinetem. Na początku wizyty możesz oczekiwać wyczerpujących pytań i dokładnego wywiadu na temat Twojej sytuacji i dolegliwości. Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu i jej szczegóły są ustalane indywidualnie z każdym pacjentem, właśnie w oparciu o uzyskane informacje. Pacjent po wstępnej diagnozie otrzymuje – w ramach programu rehabilitacyjnego – zestaw ćwiczeń, których celem jest zmniejszenie bólu oraz optymalizacja samego procesu rehabilitacji. Ćwiczenia są najpierw szczegółowo omawiane, a następnie prezentowany jest sposób ich wykonywania. Odpowiednie omówienie i nauka są w tym kontekście niezwykle ważne – nieprawidłowości w wykonywaniu ćwiczeń mogą bowiem prowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji, a w szczególności do pogłębienia urazów. Z kolei takie podejście umożliwia rehabilitację także w domowym zaciszu, a pacjent nie jest uzależniony od wizyt w naszym gabinecie.

Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu – różnorodne usługi

Pacjent może być również poddany różnym zabiegom z zakresu fizjoterapii, w tym mobilizacjom oraz manipulacjom wykonywanym przez terapeutę – wszystko po to, by w jak najkrótszym czasie doprowadzić do poprawy stanu zdrowia. W MEDactive oferowany jest szereg zróżnicowanych metod oraz technik rehabilitacji, których dobór zależy od indywidualnego przypadku. Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu obejmuje m.in. pinopresurę, która polega na stymulacji określonych punktów ciała przy użyciu odpowiednich narzędzi. Technika ta może z powodzeniem służyć w leczeniu bólów kręgosłupa w odcinkach szyjnym, piersiowym i lędźwiowym. Rosnącą popularnością cieszy się również rehabilitacyjna metoda McKenziego, dzięki której możliwe będzie wyeliminowanie nie tylko objawów dolegliwości, ale również ich przyczyn. Wszystkie z oferowanych usług wykonywane są na wysokim poziomie, poświadczonym licznymi certyfikatami. W MEDactive priorytet stanowi efektywne działanie.

Potrzebujesz rehabilitacji w Poznaniu? Wybierz MEDactive

Nasz gabinet mieści się na Naramowicach – poznańskiej dzielnicy oddalonej od centrum kilkanaście minut jazdy autem. Dzięki tej dogodnej lokalizacji – z dala od wszechobecnego zgiełku miasta, ale wciąż relatywnie blisko – masz gwarancję, że wizyta odbędzie się w cichym, spokojnym gabinecie, w którym powoli zapomnisz o bólu.

Na stronie internetowej MEDactive znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zakresu terapii oraz proponowanych usług. Nasze terapie to między innymi leczenie bólu pleców, masaże lecznicze czy terapia manualna. Z kolei szczegóły rehabilitacji w Poznaniu zawsze ustalamy indywidualnie, w oparciu o historię zdrowia pacjenta, jego potrzeby oraz natężenie dolegliwości.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Zapraszamy na konsultacje.