Zakres terapii

To co potrafimy najlepiej

Zakres terapii

Fizjoterapia ogólna

Fizjoterapia obejmuje szereg technik mających na celu utrzymanie, rozwijanie i przywrócenie zdolności ruchowych człowieka jak również niwelowanie bólu pacjenta. Jest węższym działem niż rehabilitacja.

terapia manualna

masaż leczniczy

terapia wisceralna

fizjoterapia okołoporodowa

fizjoterapia sportowa

drenaż limfatyczny

fizjoterapia
dysfunkcje-ortopedyczne

Zakres terapii

Fizjoterapia uroginekologiczna

Dysfunkcje układu moczowo-płciowego, a także mięśni miednicy to częsta przypadłość, która w większości dotyka kobiet, ale może dotyczyć także mężczyzn. Fizjoterapie uroginekologiczną prowadzi się m.in. w celu eliminacji problemów związanych z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów rodnych oraz zaburzeniami proktologicznymi. Szeroką grupę pacjentek korzystających z rehabilitacji stanowią kobiety po zabiegach chirurgicznych, panie w ciąży oraz w połogu.

bóle kręgosłupa

drętwienie dłoni

obrzęki kończyn

ocena staniu zdrowia po ciąży

terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha

terapia blizny po cięciu cesarskim

terapia blizn krocza

nietrzymanie moczu

obrażenia narządów rodnych

bolesne miesiączkowanie

Zakres terapii

Fizjoterapia stomatologiczna

Dysfunkcje związane ze stawem skroniowo-żuchwowym to coraz częstszy problem. Najczęściej fizjoterapia stomatologiczna stanowi kontynuacje leczenia stomatologicznego. Polega na zastosowaniu różnego rodzaju terapii okolic stawu i mięśni narządu żucia ale również czaszki, kręgosłupa i miednicy. Dzięki indywidualnie dobranym technikom pomoże rozluźnić okolice stawu skroniowo-żuchwowego i przywrócić jego prawidłową pracę.

bruksizm

szumy uszne

zaburzenia stawu żuchwowego

bóle głowy

zawroty głowy

fizjoterapia-stomatologiczna
fizjoterapia-sportowa

Zakres terapii

Fizjoterapia sportowa

Nasi fizjoterapeuci pomagają w osiąganiu sukcesów w sporcie amatorskim jak również wyczynowym. Fizjoterapia sportowa obejmuje masaż sportowy, który zregeneruje Twoje mięśnie przed i po zawodach. Zadbamy o odpowiednią elastyczność mięśni aby zapobiec pojawieniu się kontuzji. Zajmujemy się przygotowaniem motorycznym do różnych dyscyplin sportowych. Pomagamy w powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach lub urazach ortopedycznych.

kolana skoczka

kolana biegacza

skręcenia stawów

tendinopatia

masaż sportowy

Zakres terapii

Fizjoterapia ortopedyczna

Ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości to tylko niektóre skutki urazu narządu ruchu. Rekonwalescencja po wypadku lub po operacji ma ogromne znaczenie dla szybkiego odzyskania sprawności. Indywidualnie dobrana rehabilitacja w Poznaniu, jaką proponuje Medactive pozwoli na wyeliminowanie skutków urazu oraz zapobieganie powikłaniom pooperacyjnym. Kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu to doskonały sposób na szybki powrót do formy po zabiegach w obrębie kręgosłupa. Z Medactive szybko odzyskasz pełną sprawność – bezpiecznie i bez bólu.

przed i pooperacyjna

pourazowa

rekonstrukcja ACL

endoprotezoplastyka biodra

endoprotezoplastyka kolana

złamania / skręcenia

fizjoterapia-uroginekologiczna
dysfunkcje-neurologiczne

Zakres terapii

Fizjoterapia neurologiczna

Fizjoterapia neurologiczna obejmuje usprawnianie pacjentów po uszkodzeniach Ośrodkowego Układu Nerwowego (udary, urazy czaszkowo mózgowe, guzy mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego) oraz nerwów obwodowych, obejmuje także usprawnianie pacjentów z chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, polineuropatią, dystrofią.

W Gabinecie Medactive zajmujemy się fizjoterapią związaną z uciskiem na korzenie nerwowe. Dolegliwości w obrębie karku i ramienia to rwa barkowa. Ból dotyczący odcinka lędźwiowego kręgosłupa i przedniej części uda, określamy nazwą „rwa udowa”, natomiast ból pośladka, tylnej części uda, łydki i stopy to rwa kulszowa.

rwa kulszowa

rwa barkowa

dyskopatia

ból głowy / migrena

zawroty głowy / szumy uszne

porażenia nerwu twarzowego

przygotowanie do operacji

Zakres terapii

Rehabilitacja

Jest szeregiem działań podejmowanych w celu przywrócenia pacjentowi pełnej sprawności. Rehabilitacja obejmuję terapię manualną od odpowiednio dobrane ćwiczenia. Wskazaniami do zabiegów rehabilitacyjnych są wszystkie schorzenia o charakterze przewlekłym, a także ostrym, o ile nie uniemożliwia to wykonania ruchu. Uraz, złamanie lub operacja – są sytuacje, w których dojście do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej wymagają profesjonalnej pomocy, którą jest właśnie oferowana przez Medactive rehabilitacja w Poznaniu.

Celem procesu rehabilitacji jest przywrócenie możliwości sprawnego funkcjonowania, pozwalającego cieszyć się życiem bez ograniczeń spowodowanych bólem, obrzękiem czy unieruchomieniem. Aby rehabilitacja była w pełni skuteczna, musi być przeprowadzona w sposób kompleksowy. Pozwoli to na osiągnięcie świetnych rezultatów oraz szybki powrót do zdrowia.

przed i pooperacyjna

pourazowa

rekonstrukcja ACL

endoprotezoplastyka biodra

endoprotezoplastyka kolana

złamania / skręcenia

rehabilitacja
osteopatia

Zakres terapii

Osteopatia

Celem osteopatii jest manualne diagnozowanie oraz leczenie. Sama metoda porównywana jest do fizjoterapii, jednak osteopatia nie jest wyłącznie sposobem na redukcję dolegliwości. Osteopatia postrzega człowieka jako całość. Jest to filozofia opierająca się na założeniu, że każdy organizm wykazuje umiejętność samoregeneracji, a celem terapii jest ich uaktywnienie oparte na wiedzy z zakresu anatomii oraz fizjologii człowieka.

bóle kręgosłupa o zróżnicowanej etiologii

bóle stawów obwodowych

nawracające migreny / bóle głowy

nawracające bóle niewiadomego pochodzenia

bóle kręgosłupa w ciąży

wady postawy

zaburzenia snu i nastroju

obrzęki kończyn, zastoje limfatyczne

zespoły lękowe i stany depresyjne

zaburzenia pracy układu trawiennego

osteopatia pediatryczna

Zakres terapii

Terapia wady postawy

Większość wad wrodzonych wynika z czynników środowiskowych i zaniedbania aktywności fizycznej w wieku dziecięcym, noszenie plecaka na jednym ramieniu oraz długi czas spędzony przy biurku. Wady postawy to nieprawidłowe skrzywienia kręgosłupa i najczęściej zaczynają być widoczne w wieku szkolnym. Dotyczy to również osób dorosłych u których zrost kostny jest zakończony.

plecy płaskie

plecy okrągłe – nadmierna kifoza

plecy wklęsłe – nadmierna lordoza

plecy okrągło-wklęsłe

skolioza idiopatyczna

postawa skoliotyczna

choroba Scheuermanna

wada-postawy
masaze

Zakres terapii

Masaże relaksacyjne

Celem takich masaży jest wprowadzenie organizmu w stan relaksu. Sprawdza się zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia psychicznego – po ciężkim dniu w pracy, czy długotrwałym stresie. Masaż jest wykonywany delikatnie, powolnymi ruchami przy kojących dźwiękach muzyki i blasku świec.

masaż balijski

masaż olejkami eterycznymi

masaż relaksacyjny całego ciała

masaż antycelulitowy bańką chińską

masaż shea kobiet w ciąży

masaż gorącymi kamieniami

demo-attachment-309-emergency_call_1

Zadzwoń już teraz i umów się na wizytę!

+48 669 954 279

lub...zarezerwuj poprzez Booksy!