Zespół

Nasz zespół specjalistów

Zespół Fizjoterapii i Osteopatii Medactive tworzą ludzie dla których fizjoterapia jest nie tylko zawodem ale również ogromną pasją. Jesteśmy fizjoterapeutami, których charakteryzuje empatia, profesjonalizm i chęć niesienia pomocy innym. Każdy przypadek pacjenta analizujemy indywidualnie i ze szczególną dbałością dobieramy właściwy rodzaj terapii, aby skutecznie pomóc naszym pacjentom w powrocie do pełnej sprawności. Naszym atutem jest chęć zniwelowania przyczyny bólu a nie tylko jego objawów. Posiadamy duże doświadczenie oraz ukończyliśmy mnóstwo kursów. Nadal poszerzamy wiedzę i doskonalimy swoje umiejętności w kolejnych szkoleniach u najlepszych specjalistów.

Oferujemy szeroki wachlarz usług fizjoterapeutycznych dzięki fizjoterapeutom o różnych specjalizacjach, którzy tworzą nasz zespół. Zajmujemy się fizjoterapią ortopedyczną, neurologiczną, masażem leczniczym, terapią manualną, fizjoterapią sportową, rehabilitacją po/przedoperacyjną, fizjoterapia uroginekologiczną oraz osteopatią.

Dajemy z siebie wszystko aby szybko doprowadzić pacjenta do pełni sprawności. Gwarantujemy kompleksową rehabilitację w przyjaznej atmosferze opartą o fachową wiedzę.

Trafiłeś w dobre ręce – zadbamy o Ciebie !

Anna Olender

mgr fizjoterapii

Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką, trenerem personalnym oraz instruktorem metody Pilates. Ukończyłam studia licencjackie na Collegium Medicum w Bydgoszczy i magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od 8 lat podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc  w licznych kursach z zakresu fizjoterapii, treningu medycznego oraz Pilatesu, prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Postrzegam ciało człowieka jako zintegrowaną całość i tym kieruje się podczas pracy z pacjentem. Do każdej terapii podchodzę indywidualnie i ze szczególną dbałością dobieram właściwe techniki leczenia, aby skutecznie pomoc w powrocie do pełnej sprawności. Każda zdobyta wiedza i kolejne techniki terapeutyczne pomagają mi w dojściu do konkretnej przyczyny dolegliwości pacjenta, nie zwalczając jedynie objawów.

Stworzyłam Gabinet Medactive z ogromnej pasji do ludzkiego ciała, anatomii, psychologii oraz chęci niesienia pomocy innym, w którym każdy poczuje się odpowiednio zaopiekowany.

anna_olender wada-postawy
marcin_kasprowicz fizjoterapia-stomatologiczna

Marcin Kasprowicz

mgr fizjoterapii

Magister kierunku  fizjoterapia ukończonej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, student kierunku osteopatia w niemieckiej szkole Osteopathie Schule Deutschland z siedzibą w Hamburgu.

W swojej kilkuletniej praktyce zawodowej zajmuje się głównie problemami związanymi z dysfunkcjami aparatu ruchu, jednak bardzo dużą wagę poświęca terapii wisceralnej, kierując się filozofią holistycznego podejścia do organizmu pacjenta.

Doświadczenie zdobywał w licznych praktykach klinicznych w trakcie edukacji oraz jako pracownik m.in:

-Wielkopolskiego Centrum Fizjoterapii na stanowisku : osteopata

- Polskiego Związeku Szermierczego jako fizjoterapeuta kadry narodowej floretu kobiet

- Zespół Lekarza Rodzinnego ProFamilia w Kozirgłowach na stanowisku fizjoterapeuta

Dużą rolę w aspekcie powrotu do zdrowia w procesie rehabilitacji upatruje w aktywności fizycznej.

Monika Firkowska

mgr fizjoterapii

Monika jest Absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W gabinecie pracuje z pacjentami zmagającymi się ze schorzeniami narządu ruchu, zarówno po urazach ortopedycznych jak również z pacjentami cierpiącymi na przewlekłe dolegliwości bólowe. Dzięki wnikliwemu wywiadowi, badaniom funkcjonalnym oraz ich analizie i krytycznej interpretacji, diagnozuje przyczynę dolegliwości bólowych, by leczyć pierwotne źródło problemu, a nie tylko jego objawy. W swojej pracy używa metod i technik o potwierdzonej klinicznie skuteczności np. techniki tkanek miękkich, w tym masaż tkanek głębokich, techniki powięziowe oraz techniki Terapii Manualnej Holistycznej dr. Andrzeja Rakowskiego.

Uważa, że integralną częścią procesu terapeutycznego jest osobiste zaangażowanie pacjenta w proces zdrowienia, dlatego osiągniecie trwałego i pozytywnego wyniku leczniczego wspomaga edukacją pacjenta i nauczaniem autoterapii, czyli indywidulanym programem działań, który ułatwia powrót do zdrowia i sprawności fizycznej.

monika_firkowska rehabilitacja
weronika_fraser dysfunkcje-ortopedyczne

Weronika Fraser

mgr fizjoterapii

Absolwentka dziennych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz studiów licencjackich na Collegium Medicum im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Ukończyła szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii, m.in.medycyny ortopedycznej oraz uroginekologii,

Obecnie w trakcie wielomodułowego, certyfikowanego szkolenia z Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). 

Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pomagając pacjentom w zakresie leczenia dysfunkcji tkanek miękkich oraz zaburzeń uroginekologicznych

  • rozejście mięśnia prostego brzucha,
  • terapia blizn po porodzie,
  • nietrzymanie moczu, 
  • obniżenie narządów rodnych, 
  • bolesne miesiączkowanie, 
  • dolegliwości w trakcie trwania ciąży, 
  • opieki okołoporodowej

W czasie wolnym fanka aktywnego spędzenia czasu, szczególnie treningów pole dance oraz biegania.

Iga Szmajdzińska

mgr fizjoterapii

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim pracą z dysfunkcjami narządu ruchu, gdzie szczególny nacisk kładzie na wnikliwą diagnostykę w celu zlokalizowania głównego źródła dolegliwości.  Dzięki licznym kursom specjalistycznym i szkoleniom opanowała techniki manualnej pracy z powięzią, tkankami miękkimi, stawami a także techniki terapii narzędziowej.

Oprócz pracy z aparatem ruchu, szczególnie interesuje się możliwościami wspomagania pacjentów w terapii bólu głowy o różnej etiologii. 

Pracę z pacjentami opiera nie tylko na pracy manualnej w gabinecie, ale także na indywidualnie dobranych ćwiczeniach w ramach autoterapii.

Swoje doświadczenie zdobywała na licznych praktykach i stażach, a także w pracy w prywatnym gabinecie.

iga iga_hover